Poznajmy się

22 sierpnia 2020 roku to bardzo ważna data. Przede wszystkim to dzień, kiedy rozpoczyna się nowy etap w Naszym życiu. Właśnie wtedy autorzy czytanego bloga powiedzieli sobie „tak” przed ołtarzem jednego z siedleckich kościołów. Wtedy też postanowiliśmy rozpocząć działalność See u Soon | Turystyka i Archeologia.

Jeżdżąc po świecie, eksplorując nieznane, wiele miejsc chwyta ze serce i często chciałoby się do nich wracać, wtedy odchodząc mówimy „Do zobaczenia wkrótce” (ang. see you soon). Podobnie jest w przypadku archeologów, którzy szybko asymilują się z miejscem gdzie pracują i jak to w szancie Few Days jest śpiewane mogę kopać przez dni parę, ale wracać chcę

Blog, który macie przed sobą przede wszystkim ma łączyć archeologię i turystykę. Spójność ta jest wręcz oczywista, większość atrakcji turystycznych jest związana z historią regionu, a wisienką na torcie jest to co namacalne, czyli stanowiska archeologiczne. Wyobraźcie sobie jak wyglądało by zwiedzanie Jordanii bez słynnej Petry, Rzymu bez Koloseum i forów cesarskich, Gruzji bez kościołów, a Egiptu bez piramid. Pozostała by sama przyroda, tradycje i kultura społeczności, co swoją drogą w niektórych zakątkach świata jest pierwszorzędną atrakcją jak np. w Tanzanii. Zarówno archeolog jak i turysta poszukują czegoś nieznanego, poszerzają horyzonty, czy to ogólnego stanu wiedzy czy też własnej świadomości.

 

Ona archeolog klasyczny i specjalista ds. turystyki, on archeolog specjalizujący się w wojskowości rzymskiej i pilot wycieczek. Obydwoje pracują zarówno w jednym jak i drugim zawodzie jednocześnie. Dzięki temu na seeusoon.pl łączą to czym się zajmują, podając czytelnikowi na tacy kompleksową wiedzę popartą latami pracy – a wśród nich były błędy, sukcesy, rozczarowania, zaskoczenia, stres, łzy radości, wyrzeczenia i spostrzeżenia o których przeczytacie w wypowiedziach pisanych w formie postów. Zatem do działania – my do pisania, a wy do czytania! Ze względu na to, że obydwoje wychodzimy z założenia, że lepiej pytać niż błądzić – nie zwlekaj, pisz do nas, komentuj i udostępniaj, po to aby w wymarzonym miejscu po prostu dać się oprowadzić.

 

Paulina Kubrak

 

Archeolog klasyczny, dla którego antyk nie ma tajemnic. Specjalistka ds. turystyki w jednym  z wiodących biur podróży, niegdyś organizowała śluby za granicą.

 

Kliknij na moje zdjęcie, a poznamy się lepiej.

Oskar Kubrak

 

Archeolog specjalizujący się w rzymskiej wojskowości. Kilkuletni pilot wycieczek, którego ulubione kierunki to Kaukaz i Etiopia.

 

Kliknij na moje zdjęcie, a poznamy się lepiej.

Cześć! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy blogerami, dla których zarówno turystyka jak i archeologia nie są obce. Od lat pracujemy w tych branżach, a od 2021 roku zapraszamy na blog, gdzie oprócz łączenia podróży z historią, dzielimy się praktyczną wiedzą, ciekawostkami i relacjami z wyjazdów. O Nas.

Odkrywaj więcej

Instagram

Zbieramy na Etiopię