Did you know that Ethiopia:

  •  is the third Christian country in the world and the biblical Ark of the Covenant is located here

 

  • the remains of the oldest pre-human (australupitecus afarensis) were discovered here and given the name Lucy. A favorite song of the discoverer was the Beatles song – “Lucy in the Sky with Dimonds”, for this reason this hominid was named Lucy; a great-great ancestor of Lucy so called Ardi was also discovered nearby, he lived about 4.4 million years ago;

 

  • the world’s longest river, the Nile, begins in Lake Tana; 

 

  • time is counted differently in Ethiopia, 24 hours are divided into 2 seasons. The 12 hours from our 6:00 a.m. to 6:00 p.m. is the daytime, followed by the nighttime. The 6:00 a.m. is the 12:00 a.m. night time in Ethiopia, and our 7:00 a.m. is actually the 1:00 a.m. day time. 

 

  • The Danaklian Valley is one of the lowest and hottest places on earth.

Read our posts about Ethiopia

Zbieramy na Etiopię

Zbieramy na Etiopię

Etiopii nie można określić za pomocą kilku postów i filmów. Aby dokładnie opowiedzieć o Abisynii należy napisać przynajmniej encyklopedię. Kraj ten nie jest popularny wśród Polaków, dlatego aby przedstawić Wam ten ciekawy kraj robimy zrzutkę na wyjazd do Etiopii i późniejszą promocję tego miejsca w różnych formach.

Kim jest etiopski Habesza?

Kim jest etiopski Habesza?

W tym poście zabieramy Was na Wyżynę Abisyńską, miejsca przetrzymywania Arki Przymierza, pierwszych królestw Etiopii i do grupy społecznej Habesza. To królowie, wodzowie, rodowici potomkowie króla Salomona i królowej Makedy, chrześcijanie i… . Kim jest ów Habesza i czym się charakteryzuje? Ta etiopska podróż sięga X w. p.n.e. i trwa do dziś.

Ceremonia Skoków przez byki w południowej Etiopii

Ceremonia Skoków przez byki w południowej Etiopii

Ceremonia skoków przez byka jest wprowadzeniem do uroczystości zaślubin w południowej Etiopii. Ekulla bulla, bo tak brzmi jej oryginalna nazwa, oprócz skoków przez byka, polega na malowaniu twarzy oraz biczowaniu kobiet. Tłumaczymy przebieg i symbolikę tej ceremonii.

Wielka Chrześcijańska Trójca – Etiopia

Wielka Chrześcijańska Trójca – Etiopia

Wiecie, że w Aksum przechowywana jest słynna Arka Przymierza? Etiopia jako trzeci kraj na świecie przyjęła chrześcijaństwo. Jeżeli zastanawiacie się, jak do tego doszło, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Cześć! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy blogerami, dla których zarówno turystyka jak i archeologia nie są obce. Od lat pracujemy w tych branżach, a od 2021 roku zapraszamy na blog, gdzie oprócz łączenia podróży z historią, dzielimy się praktyczną wiedzą, ciekawostkami i relacjami z wyjazdów. O Nas.

Odkrywaj więcej

Instagram

Zbieramy na Etiopię