Zainspiruj się razem z nami

Najbardziej inspirują nas nowe miejsca, głównie te połączone z nieznanymi nam historiami i ciekawą przeszłością.

 

Naszych inspiracji szukamy w różnych miejscach. Korzystamy z blogów, forów/grup podróżniczych i historycznych, spotkań podróżniczych, książek, filmów i podcastów. Doskonale wiemy, że czasami do podróży nastraja fajny hotel, czy po prostu miejscowa kuchnia. Nasze zainteresowania krążą nie tylko po minionych wiekach, ale również patrzymy w przyszłość w kierunku ogólnopojętej turystyki. Właśnie takie pozycje znajdziecie poniżej.

 

W tej części naszego bloga dzielimy się z Wami tym co zainspirowało nas do wyjazdu.

Recenzja: Polacy Last Minute. Sekrety pilotów wycieczek

Recenzja: Polacy Last Minute. Sekrety pilotów wycieczek

Książka „Polacy last minute”, to chyba jedyna publikacja, która opisuje branżę turystyczną od środka, skupiając się na ludziach. Jest ona słodko-gorzka. Słodka, bo z większości opisanych sytuacji można wręcz pęknąć ze śmiechu. Gorzka, bo te sytuacje są prawdziwe.

Hotel na Malcie – Mayflower

Hotel na Malcie – Mayflower

Zastanawiacie się gdzie spać na Malcie? Polecamy sprawdzony przez siebie hotel, który znajduje się niedaleko zajezdni autobusowej, przez co jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania wyspy.

Nasze social media

O Nas

Cześć! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy blogerami, dla których zarówno turystyka jak i archeologia nie są obce. Od lat pracujemy w tych branżach, a od 2021 roku zapraszamy na blog, gdzie oprócz łączenia podróży z historią, dzielimy się praktyczną wiedzą, ciekawostkami i relacjami z wyjazdów. O Nas.

Szykujemy się do podróży:

Polska – tak często jak się da

Wyspy Zielonego Przylądka – Maj/Czerwiec

Turcja – Październik

Odkrywaj więcej

Instagram

Zbieramy na Etiopię