Start Seeusoon!

Start Seeusoon

Witajcie! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy archeologami z wykształcenia i zamiłowania. Kilka lat temu los rzucił nasze ścieżki zawodowe na nieznane (wtedy) wody branży turystycznej. Oskar został pilotem wycieczek, a Paulina trafiła do biura podróży i dbała o to, aby jej (jeszcze wtedy) narzeczony zawsze miał się kim opiekować podczas podróży. Życie jak w bajce, prawda? No i przyszedł rok 2020. Był dla nas przełomowy – nowa codzienność, przez którą kilkuletnie plany zawodowe i prywatne runęły w gruzach. Na szczęście były też miłe chwile: wzięliśmy ślub i kupiliśmy swój pierwszy wymarzony samochód, którym planujemy zwiedzić pół świata.

 

Mimo covidowych trudności, postanowiliśmy pozostać w branży turystycznej. Paulina zza lady w stacjonarnym biurze podróży, zajęła miejsce przed domowym biurkiem i organizuje śluby za granicą. Oskar, prowadząc jednocześnie firmę turystyczną (pilotaż wycieczek), rozpoczął pracę nad doktoratem z archeologii. W międzyczasie postanowiliśmy rozwinąć skrzydła i dorośliśmy do założenia wspólnego bloga, na którym będziemy dzielić się naszymi pasjami – turystyką, podróżami, i wyprawami w świat, w połączeniu z archeologią i historią. Nie wiem czy wiecie, ale średnio około 70% całego programu wszystkich wycieczkach objazdowych, jest złożona z obiektów związanych z historią np. stanowiska archeologiczne, muzea lub monumenty. Wyjątkami mogą być kraje afrykańskie, gdzie pierwsze skrzypce gra przyroda i aspekty kulturoznawcze, w tym lokalne plemiona. Także jest o czym pisać! Oprócz tematów związanych z reliktami przeszłości, mamy w planie prezentować relacje z wyjazdów, dzielić się praktycznymi poradami, recenzować to, co sprawdziło się nam w podróży, a także pokazywać, na czym polega praca w turystyce.

 

Chcielibyśmy, aby Seeusoon było miejscem, gdzie znajdziecie sprawdzone i rzetelne informacje dotyczące miejsc, które można zobaczyć na swoich niezliczonych trasach. Będziemy wdzięczni za każdą poradę dotyczącą postów, strony, portali na facebooku lub instagramie.

 

Nasze posty będą pojawiać się regularnie na początku tygodnia. Polecam, abyście byli na bieżąco, także sprawdzajcie nasze portale społecznościowe – Seeusoon na facebookuinstagramie.

cheers_zanzibar

Cheers drinkiem z kokosa prosto z Zanzibaru. Do zobaczenia wkrótce – see u soon!

Grobowce Licyjskie – cmentarze wykute w skale

Zwiedzając Licję, nie da się pominąć wyjątkowych grobowców. Największe wrażenie robią te kute wysoko w skale, sprawiając wrażenie nie do zdobycia. Gdzie można się na nie natknąć i dlaczego zmarłych chowana tak wysoko? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Czytaj więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *