Czy wiesz, że:

  • Radom ma większą powierzchnie niż Paryż;
  • krzyżacki zamek w Malborku jest największym zamkiem na świecie;
  • w Siedlcach (i tu odzywa się lokalny patriotyzm Pauliny) w 1940 r. odnotowano najniższą temperaturę w Polsce – 41 stopni C;
  • pierwsze muzeum w Polsce zostało założone przez Izabelę Czartoryską w Puławach. Pamiątki przeszłości zarówno z Polski, jak i z regionów śródziemnomorskich, zebrała w zbudowanej na terenie parku w Świątyni Sybilli, która jest wzorowana na Świątyni Westy w Tivoli z I w. p.n.e.;
  • Król Jagiełło ogłosił ochronę tura (który jest już gatunkiem wymarłym), tworząc w ten sposób pierwsze na świecie prawo dotyczące ochrony przyrody

Przeczytaj nasze posty o Polsce

Relacja: 4 dni na Podkarpaciu

Relacja: 4 dni na Podkarpaciu

Wykorzystaliśmy długi weekend i ruszyliśmy na czterodniowy wyjazd w Bieszczady. To były dni zwiedzania, spełniania marzeń, obcowania z kulturą i przeszłością – czyli to co lubimy najbardziej. Towarzyszyła nam Luna – nasz pies podróżnik. Wspólnie – w trójkę wycisnęliśmy z Podkarpacia to co najlepsze!

Zwiedzanie Zalipia: atrakcje, ceny, godziny otwarcia

Zwiedzanie Zalipia: atrakcje, ceny, godziny otwarcia

Zalipie to najbardziej kolorowa wieś w Polsce, której znakiem rozpoznawczym są malowane domy. Tradycja ta jest praktykowana od XIX w. aż do dziś. Aby ułatwić Wam zwiedzanie, zebraliśmy najważniejsze informacje o atrakcjach tego miejsca, cenach wstępu i godzinach otwarcia.

Farma dyń – pomysł na weekend

Farma dyń – pomysł na weekend

Jeżeli nie masz pomysłu co zrobić w jesienny weekend, mamy dla Ciebie propozycję! Wybierz się z nami na Farmę Dyń – Magic Pumpkin Farm Warsaw i poczuj się jak dziecko. Przy okazji możesz kupić swoją dynię na Halloween. A jeżeli nie interesuje Cie ani jedno, ani drugie, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka dyniowych ciekawostek. Znajdziesz je na końcu tego posta.

Pieniny zimą: Jaworki, Grywałd, Frydman

Pieniny zimą: Jaworki, Grywałd, Frydman

Nadprzyrodzona moc, która przenosi materiały budowlane do budowy nowego kościoła, w dawne miejsce sprawowania pogańskich kultów, 100 metrowe korytarze z początku XIX w., pełniące funkcje piwnic winnych i kościół, będący domem dla najmniejszych nietoperzy w Polsce – takich atrakcji dostarczą Wam Pieniny.

Pieniny zimą: Sromowce Niżne, Trzy Korony, Zamek Pieniński

Pieniny zimą: Sromowce Niżne, Trzy Korony, Zamek Pieniński

Sromowce Niżne, Trzy Korony, Zamek Pieniński – zwiedzanie, szlaki i informacje praktyczne.

Cześć! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy blogerami, dla których zarówno turystyka jak i archeologia nie są obce. Od lat pracujemy w tych branżach, a od 2021 roku zapraszamy na blog, gdzie oprócz łączenia podróży z historią, dzielimy się praktyczną wiedzą, ciekawostkami i relacjami z wyjazdów. O Nas.

Odkrywaj więcej

Instagram

Zbieramy na Etiopię