Czy wiesz, że Czechy:

  • mają dostęp do morza. Na mocy Traktatu Wersalskiego dzierżawią własny port Vltava w Hamburgu do 2028 roku;
  • najwyższym szczytem Czech jest Śnieżka;
  • Dačice to czeska miejscowość, w której wymyślono cukier w kostkach. W 1841 r. żona Jakuba Rada, zarządzającego tą rafinerią, skaleczyła się w palec podczas rozkruszania bryły cukru. Kilka miesięcy po tym zdarzeniu, otrzymała od swoje męża pudełeczko z kolorowymi kostkami cukru. Słodko, prawda?;
  • stadion sportowy w Pradze, to największy stadion na świecie, który może pomieścić do 250 tys. ludzi;
  • w miejscowości Mušov na Morach znajduje się fort rzymski położony najbliżej granicy Polski. Jak wiadomo, w naszym kraju nie odkryto śladów, które mogłyby świadczyć o stacjonowaniu wojska rzymskiego. 

Przeczytaj nasze posty o Czechach

Morawy – 6 miejsc, które warto zobaczyć

Morawy – 6 miejsc, które warto zobaczyć

Morawy określa się mianem „czeskiej Toskanii”, albo „czeskiego tsunami”? Jeżeli o tym nie wiedzieliście, to koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu. Podpowiadamy w nim również, co warto zobaczyć w tym regionie.

Brno – 8 miejsc, które trzeba zobaczyć 

Brno – 8 miejsc, które trzeba zobaczyć 

Brno to dobre miasto na szybki city break. Można spędzić tu aktywnie kilka dni, bo atrakcji jest cała masa. Zmumifikowane ciała kapucynów, jedyny na świecie goły tyłek na fasadzie kościoła i drugie największe ossuarium w Europie – tym zaskoczy Was miasto.

Cześć! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy blogerami, dla których zarówno turystyka jak i archeologia nie są obce. Od lat pracujemy w tych branżach, a od 2021 roku zapraszamy na blog, gdzie oprócz łączenia podróży z historią, dzielimy się praktyczną wiedzą, ciekawostkami i relacjami z wyjazdów. O Nas.

Odkrywaj więcej

Instagram

Zbieramy na Etiopię