Did you know that:

  • Radom (small city on the south Masovia) has a larger area than Paris;
  • the Teutonic castle in Malbork is the largest castle in the world;
  • Siedlce (and here Paulina’s local patriotism kicks in) recorded the lowest temperature in Poland in 1940 – 41 degrees C;
  • Poland’s first museum was founded by Izabela Czartoryska in Pulawy. She collected mementos of the past from both Poland and the Mediterranean regions in the Temple of Sybil, built in the park, which is modeled on the Temple of Vesta in Tivoli from the 1st century BC;
  • King Jagiello proclaimed the protection of the auroch (which is now an extinct species), thus creating the world’s first conservation law
Read our posts about Poland
Relacja: 4 dni na Podkarpaciu

Relacja: 4 dni na Podkarpaciu

Wykorzystaliśmy długi weekend i ruszyliśmy na czterodniowy wyjazd w Bieszczady. To były dni zwiedzania, spełniania marzeń, obcowania z kulturą i przeszłością – czyli to co lubimy najbardziej. Towarzyszyła nam Luna – nasz pies podróżnik. Wspólnie – w trójkę wycisnęliśmy z Podkarpacia to co najlepsze!

Zwiedzanie Zalipia: atrakcje, ceny, godziny otwarcia

Zwiedzanie Zalipia: atrakcje, ceny, godziny otwarcia

Zalipie to najbardziej kolorowa wieś w Polsce, której znakiem rozpoznawczym są malowane domy. Tradycja ta jest praktykowana od XIX w. aż do dziś. Aby ułatwić Wam zwiedzanie, zebraliśmy najważniejsze informacje o atrakcjach tego miejsca, cenach wstępu i godzinach otwarcia.

Farma dyń – pomysł na weekend

Farma dyń – pomysł na weekend

Jeżeli nie masz pomysłu co zrobić w jesienny weekend, mamy dla Ciebie propozycję! Wybierz się z nami na Farmę Dyń – Magic Pumpkin Farm Warsaw i poczuj się jak dziecko. Przy okazji możesz kupić swoją dynię na Halloween. A jeżeli nie interesuje Cie ani jedno, ani drugie, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka dyniowych ciekawostek. Znajdziesz je na końcu tego posta.

Pieniny zimą: Jaworki, Grywałd, Frydman

Pieniny zimą: Jaworki, Grywałd, Frydman

Nadprzyrodzona moc, która przenosi materiały budowlane do budowy nowego kościoła, w dawne miejsce sprawowania pogańskich kultów, 100 metrowe korytarze z początku XIX w., pełniące funkcje piwnic winnych i kościół, będący domem dla najmniejszych nietoperzy w Polsce – takich atrakcji dostarczą Wam Pieniny.

Pieniny zimą: Sromowce Niżne, Trzy Korony, Zamek Pieniński

Pieniny zimą: Sromowce Niżne, Trzy Korony, Zamek Pieniński

Sromowce Niżne, Trzy Korony, Zamek Pieniński – zwiedzanie, szlaki i informacje praktyczne.

Cześć! Nazywamy się Paulina i Oskar. Jesteśmy blogerami, dla których zarówno turystyka jak i archeologia nie są obce. Od lat pracujemy w tych branżach, a od 2021 roku zapraszamy na blog, gdzie oprócz łączenia podróży z historią, dzielimy się praktyczną wiedzą, ciekawostkami i relacjami z wyjazdów. O Nas.

Odkrywaj więcej

Instagram

Zbieramy na Etiopię